Museu de l'Acròpoli
El Museu de l'Acròpoli, obert el 2009 al peu de l'Acròpoli, exposa les troballes de la roca i dels seus vessants, de l'edat del bronze a l'època romana. La Galeria del Partenó, a l'última planta, disposa el fris i les mètopes conservats en el seu ordre original, i els terres de vidre deixen veure el barri romà i bizantí excavat sota l'edifici.
Informació útil
- Horari
- dl.–dj. 09:00–17:00dv. 09:00–22:00ds.–dg. 09:00–20:00
- Preu
- Entrades amb extres des de $28.97
Horari comprovat el 6 d’octubre del 2026 · font: theacropolismuseum.gr
Entrades per a Museu de l'Acròpoli
Totes les entrades que aquest lloc ven a través dels nostres socis, amb el que inclou cadascuna.
Disponibles ara
Entrada + audioguia
2 proveïdors · 4.5 ★ 2252
Venuda per
No inclou: visita guiada i guia
Des de $28.97
Veure l’entradaNomés visita guiada
4.8 ★ 12
Venuda per
No inclou: tiquet d'entrada al Museu de l'Acròpolis
Des de $39.31
Veure l’entradaEls preus s’actualitzen regularment — el preu final i la disponibilitat es confirmen al web del soci de reserves.
Quan anar-hi
Horari d’avuiTota la setmanaAmagar la setmana
A prop
Arc d'Adrià
monument
Acròpoli d'Atenes
lloc històric
Entrades amb extres des de $42.11
Temple de Zeus Olímpic
lloc històric
Entrades amb extres des de $29.20
Odèon d'Herodes Àtic
teatre
Koilon Theatre
teatre
Des de $28.08
Turó de Filopap
lloc històric
Àgora romana d'Atenes
lloc històric
Entrades amb extres des de $21.77
Catedral Metropolitana d'Atenes
església
Preguntes freqüents
L’entrada a Museu de l'Acròpoli és gratuïta?
No. No es ven cap entrada simple en línia; les entrades amb extres costen des de $28.97.
Quin horari té Museu de l'Acròpoli?
Horari: dl.–dj. 09:00–17:00 · dv. 09:00–22:00 · ds.–dg. 09:00–20:00.
On es poden comprar entrades per a Museu de l'Acròpoli?
Les entrades amb extres es venen en línia a través de Tiqets i Viator, des de $28.97.