Anar al contingut
vizgu
The white and green marble façade of Santa Maria Novella seen across the lawn of the piazza.
Web oficial

Commonists · CC BY-SA 4.0 · Font

Santa Maria Novella

Santa Maria Novella és la basílica dominicana a prop de l'estació principal de tren de Florència, començada a finals del segle XIII i consagrada el 1420; Leon Battista Alberti en va completar la façana de marbre el 1470. A l'interior hi ha la Santíssima Trinitat de Masaccio, el crucifix de Giotto i els frescos de Ghirlandaio a la capella Tornabuoni, i la visita inclou els claustres i la Capella dels Espanyols.

Informació útil

Horari
dl.–dj. 09:00–17:30dv. 11:00–17:30ds. 09:00–17:00dg. 13:00–17:00
Preu
Entrades amb extres des de $16.28

Horari comprovat el 6 d’octubre del 2026 · font: smn.it

Entrades per a Santa Maria Novella

Totes les entrades que aquest lloc ven a través dels nostres socis, amb el que inclou cadascuna.

Santa Maria Novella + Audioguia

4.3 ★ 184

Venuda perTiqets

Des de $16.28

  • Accés sense cua a Santa Maria Novella
  • Audioguia
Veure l’entrada

Els preus s’actualitzen regularment — el preu final i la disponibilitat es confirmen al web del soci de reserves.

Quan anar-hi

Horari d’avui
Tota la setmanaAmagar la setmana
dl.09:00–17:30
dt.09:00–17:30
dc.09:00–17:30
dj.09:00–17:30
dv.11:00–17:30
ds.09:00–17:00
dg.13:00–17:00

A prop

Preguntes freqüents

L’entrada a Santa Maria Novella és gratuïta?

No. No es ven cap entrada simple en línia; les entrades amb extres costen des de $16.28.

Quin horari té Santa Maria Novella?

Horari: dl.–dj. 09:00–17:30 · dv. 11:00–17:30 · ds. 09:00–17:00 · dg. 13:00–17:00.

On es poden comprar entrades per a Santa Maria Novella?

Les entrades amb extres es venen en línia a través de Tiqets, des de $16.28.

Galetes a Vizgu

Vizgu utilitza tecnologies necessàries perquè el lloc web funcioni. Amb el seu permís, també utilitzem tecnologies opcionals per recordar funcions i mesurar les derivacions a venedors d’entrades afiliats. Actualment no utilitzem cap eina d’analítica general ni rastrejadors publicitaris. Pot acceptar, rebutjar o triar categories, i canviar la seva elecció en qualsevol moment a Preferències de galetes, al peu de pàgina.

Política de galetesPolítica de privadesa
Triar la configuració
NecessàriesSempre actives

Imprescindibles per a la seguretat, les opcions de consentiment, l’autenticació i els serveis que vostè sol·licita explícitament. Aquestes tecnologies no es poden desactivar a l’eina de preferències.

Pot retirar el seu consentiment en qualsevol moment a Preferències de galetes, al peu de pàgina.